Dom bez barier – urządzenia dźwigowe montowane wzdłuż schodów krętych

Platformy schodowe i krzesełka poruszające się po torze krzywoliniowym mają zastosowanie przy schodach wielobiegowych, krętych lub z półpiętrami. Które z nich warto wypróbować? Jak stworzyć dom bez barier?

Dom bez barier – urządzenia do transportu po schodach krętych

Urządzenia dźwigowe z krętym torem jazdy są projektowane dla schodów zabiegowych, spiralnych i niestandardowych. Maszyny te mogą być stosowane wszędzie tam, gdzie układ biegu schodowego różni się od linii prostej. Instalacja platformy schodowej lub krzesełka przyschodowego to doskonały sposób na likwidację barier architektonicznych w domu i zwiększenie komfortu osób starszych, niepełnosprawnych lub z problemami ruchowymi.

Urządzenia, które można montować w krętych i niestandardowych klatkach schodowych to krzesełka ALFA i HAWLE, a także platformy schodowe OMEGA. Montaż tych urządzeń nie wymaga ingerencji w architekturę budynku ani skomplikowanych prac budowlanych, można je instalować na praktycznie każdych schodach.

Krzesełka przyschodowe poruszające się po torze krzywoliniowym

Krzesła przyschodowe ALFA oraz HAWLE to innowacyjne windy schodowe, zaprojektowane z myślą o seniorach oraz osobach z problemami ruchowymi. Ich projekt można dostosować dowolnie do możliwości miejsca montażu, a solidna konstrukcja zapewnia długą żywotność i rzetelne działanie. Montaż krzesełka nie wymaga prac budowlanych ani ingerencji w architekturę budynku, a obsługa jest prosta i łatwa.

Platforma schodowa OMEGA

OMEGA to jedna z najpopularniejszych na rynku platform schodowych dedykowanych osobom starszym i niepełnosprawnym. To wszechstronne rozwiązanie, które pozwala przemieszczać się po schodach wielobiegowych oraz krętych. Urządzenie jest niewielkich rozmiarów, dzięki czemu w żaden sposób nie przeszkadza ono pozostałym domownikom. Platforma może być montowana nawet w bardzo wąskich przejściach.

Dom bez barier z Lift Plus

Urządzenia dźwigowe Lift Plus są wyposażone w szereg systemów bezpieczeństwa i spełniają najnowsze normy europejskie. W Lift Plus kierujemy się ideą „życia bez barier”. Zgodnie z tym hasłem, oferujemy Państwu wiele bezpiecznych i nowoczesnych urządzeń dźwigowych przeznaczonych dla osób starszych oraz niepełnosprawnych. Niezależnie od tego, czy klatka schodowa w domu posiada schody proste, czy kręte, warto zainwestować w urządzenia, które na zawsze mogą odmienić życie bliskich osób i uczynić je bardziej komfortowym!