Życie bez barier, czyli jak zlikwidować bariery architektoniczne?

Coraz więcej miejsc w przestrzeni publicznej jest przystosowywanych do użytku osób starszych i niepełnosprawnych. Podobnie można przystosować przestrzeń domową. Jak zlikwidować bariery architektoniczne?

Życie bez barier – jak zlikwidować bariery architektoniczne?

Jak zlikwidować bariery architektoniczne w domu, w których mieszkają osoby starsze, niepełnosprawne lub o ograniczonej zdolności ruchowej? Najczęściej wybieranym rozwiązaniem są platformy przyschodowe. To elektrycznie zasilane platformy z rozkładanym podestem, instalowane wzdłuż schodów, przeznaczone dla osób poruszających się na wózkach. Platformy można montować zarówno wewnątrz domu, jak i na zewnątrz, na klatkach ze schodami prostymi oraz przy schodach z zakrętami.

Tego typu rozwiązania są stosowane na całym świecie. W Polsce za jedne z najbezpieczniejszych urządzeń tego typu uważa się platformy przyschodowe dla niepełnosprawnych OMEGA oraz DELTA. Lift Plus jest oficjalnym dystrybutorem tych urządzeń w Polsce.

Inne urządzenia wspomagające osoby starsze i niepełnosprawne

Do urządzeń, które mogą zwiększyć komfort życia osób starszych i niepełnosprawnych, poza platformami schodowymi należą także:

  • Szyny i rampy najazdowe – urządzenia pomagające w przemieszczaniu się po powierzchniach znajdujących się na różnych poziomach

  • Podnośniki i windy – urządzenia dźwigowe przeznaczone do transportu osób na wózkach inwalidzkich

  • Wanny pacjenta – wanny z drzwiami otwieranymi do wewnątrz, przeznaczone dla osób, które mają problemy z samodzielnym korzystaniem z tradycyjnej kabiny natryskowej

  • Krzesła przychodowe – elektrycznie zasilane krzesełka dla osób z problemami ruchowymi

  • Schodołazy – czyli mobilne transportery przeznaczone do jazdy na schodach

Życie bez barier z firmą Lift Plus

Istnieje cała gama urządzeń wspierających osoby starsze oraz niepełnosprawne w ich codziennym życiu. W Lift Plus kierujemy się ideą „życia bez barier”. Oferujemy Państwu platformy schodowe, krzesła przyschodowe, szyny, rampy i podnośniki, wraz z opcją ich montażu. Tego typu urządzenia wpisują się w naszą filozofię, ponieważ pomagają wyeliminować szeroko rozumiane bariery życia codziennego i zapewniają komfort na każdym kroku! Zachęcamy do skorzystania z oferowanych przez nas produktów i usług. Gwarantujemy fachowe doradztwo, a także zapewniamy obsługę posprzedażową, polegającą na instalacji platform dla niepełnosprawnych.